Привіт, друзі! У нас в садку ростуть вишні. Є звичайні, традиційні вишні, які ростуть самі по собі — просто викопуєш саджанець, який часто проростає від іншої вишні, садиш, і вона росте. Але ці вишні у нас грубі (бо іноді така, по суті, дичка плодоносить дрібними ягодами з яких заколупаєшся (от буквально 😁) кісточки витискати). Коли вони дозрівають, наливаються соком, вони великого розміру, гарні й дуже гарно пасують для начинок, компотів і так далі. Але вони ще не дозріли — у нас тільки наливаються, червоніють. І ці вишні є більш кислі.
А от інші вишні — це мабуть якийсь інший сорт, я не знаю. Я вже колись розповідала, але дуже давно, коли ми тільки з чоловіком познайомилися, ще не були одружені. Ми жили на зйомній квартирі на Кайзервальді — це такий історичний район у Львові. І там у дворі росла вишня, дуже солодка. І чоловік, майбутній тоді ще, сказав, що його батько займається щепленням — нащеплює дерева на підщепи. Тож ми врізали кілька гілочок, батько нащепив, дав нам два саджанці, і ми їх посадили біля будинку.
Оці вишні дуже солодкі. Коли вони дозрівають, наливаються соком — вони надзвичайно солодкі. Тобто кислота їхня практично пропадає. Їх можна їсти з задоволенням, що й роблять діти, бо звичайні вишні вони не дуже хочуть їсти — діти ж люблять солодке. Але навіть ці вишні годяться для вареників. Коли вони мають кислинку — це добре, але коли не мають — це ще краще. Тоді можна додавати менше цукру. Бо коли вареники подають на стіл, дають шматочок масла і посипають цукром — щоб смакувало, без кислинки, особливо дітям. А коли начинка солодка, то цукру можна майже не додавати. Але все одно це вишня, вареники з вишнею смачні, тому що вареники з ще більш солодкими черешнями, з черешневою начинкою — не смачні, на мою думку. Я пробувала, і вони мені не сподобались.
А оце я приготувала вареники з начинкою із солодких вишень — і вони дуже навіть вийшли смачні. Всім сподобалося, їли і хвалили, навіть мій привередливий чоловік! 😋