good evening my dear vegan friends, happy to be able to share the excitement of shopping with all of you in this vegan community, how are you all, are you all healthy?
I hope all my friends always smile in a happy state every time, today I went shopping to a traditional market located in my hometown, the distance from my house to the market is only 10 minutes, when I arrived at the market I immediately chose some fruits.
when choosing fruit, I always choose fresh and good fruit, because the first quality is the freshness of the fruit, I saw in the market selling 3 types of oranges, watermelon, and salak, I like these 3 types of fruit, and I also bought them at a very cheap price, I bought oranges per kilo for 13,000 rupiah per kilo, I bought salak for 10,000 rupiah per kilo.
then while walking around the market, I saw a very fresh watermelon and it was sold at a very cheap price, each watermelon only cost 5000 rupiah per fruit.
this is the fruit that I bought at the market that I arranged neatly, I only need 28,000 rupiah for this much fruit.