
Hello, dear friends of this beautiful community I hope you are all well and have a beautiful week full of very nice things, well I come today to recommend you some delicious tequeños that I recently bought from a great friend where all their products are of excellent quality, I love them although I had about a year ago that I did not order because of time and economy.
This time I wanted to fulfill a craving for my son because you had days wanting to eat tequeños and this time we were given the opportunity and I ordered the package of 50 tequeños of 7 cm cost me $ 11 and additionally I ordered two kilos of easy dough that we love those each came out at $ 2.50, because if I was going to make an order I had to take advantage of making an order that was worth it and without a doubt it was worth it to see the smile of my son those days eating his favorite snack, although the tequeños lasted one day and the easy dough two my son was happy eating every time ha, ha, ha, ha. ..
The best of all is that not much oil was used, since we took advantage of my mom's air fryer to make them and let me tell you that they grew and that they were great and nothing fatty, we only put a spray of oil with the spray that we bought for when we were going to use the air fryer, I really liked both the product and the air fryer, as it is very helpful for when we do not have oil and is a way to eat healthier ❤️
VERSIÓN EN ESPAÑOL¡HOLA! Queridos amigos de esta hermosa comunidad espero que todos se encuentren bien y tengan una hermosa semana llena de cosas muy bonitas, bueno yo vengo hoy a recomendarles unos ricos tequeños que compre hace poco a una gran amiga donde todos sus productos son de una excelente calidad, yo los amo aunque tenía ya como un año que no pedía por cuestión de tiempo y economía.
Esta vez quise cumplirle un antojo a mi hijo porque tenías días queriendo comer tequeños y pues esta vez se nos dio la oportunidad y le encargue el paquete de 50 tequeños de 7 cm me costó 11 $ y adicional pedí dos kilos de masa fácil qué nos encantan esas cada unos nos salió en 2,50 $, ya que si iba a hacer un encargo tenía que aprovechar de hacer un pedido que valiera la pena y pues sin duda alguna claro que valió la pena ver la sonrisa de mi hijo esos días comiendo su merienda favorita, aunque los tequeños duraron un día y la masa fácil dos mi hijo fue feliz comiendo a cada rato ja, ja, ja...
Lo mejor de todo es que no se gastó mucho aceite, ya que aprovechamos la freidora de aire de mi mamá para realizarlos y déjeme decirles que crecieron y que adicional quedaron buenísimos y nada de grasas solo se le colocó un rociado de aceite con el espray qué compramos para cuando fuéramos a utilizar la freidora de aire, me gustó mucho tanto el producto como la freidora de aire, ya que es de mucha ayuda para cuando no tengamos aceite y es una manera de comer más sano ❤️

![]() | ![]() | ![]() | ![]() |
---|
![]() | ![]() | ![]() | ![]() |
---|

THANKS TO SEPARATOR AND BANNER/GRACIAS A SEPARADOR Y PANCARTAS
https://peakd.com/hive-148441/@ikasumanera/eng-es-i-made-hive-free-use-art-of-for-all-of-you-part-1-dividers-and-banners-or-hice-arte-de-libre-uso-para-todos-parte-1