Zabavnost je nutná... souhlas. I v bearmarketu se musí hrát.
Hrát pro peníze... nevim jak je to teď, ale když jsem hrával onlinovky já, tak hry, které se snažili oficiálně zavádět monetizacni modely (třeba Diablo3), tak to fungovalo třeba první měsíc, než to zaplavili Číňané, roboti a hodnoty asetů spadli o 99%. To samé WOW, kde se obchodovalo neoficiálně a banovali za to účty. Když byl člověk fakt dobrej a grindoval 24/7 tak si mohl prodejem goldů videlat 30tis CZK, potom 20tis, 10... a donedávna byly farmící fabriky v Číně, kde to dělali lidé asi za 150$/měsíčně.
Další varianta bylo hrát kompetitivni hry na top úrovni (Starcraft, Dota) a odnášet si štědré odměny od sponzorů turnajů (dnes statisíce $$) a pro pár vyvolených noliferů to je regulérní práce. Třeba pro top 0.2% všech hráčů.
V principu ale nesouhlasím s tvrzením, že aby jsi bral tučné zisky v blockchain hrách, že tam musíš nalít nejvíce a nejdřív. Hráči, kteří jsou v tom jako jedni z prvních, tak zároveň podstupují největší riziko. A nejvic nevydelavaji hráči hraním, ale spekulacemi - ti kdo jsou v tom fakt deep velmi dobře chápou hodnotu jednotlivých asetů.
Kdo má dobré analytické schopnosti k tomu, tak vi přesně kdy naskočit a svést se na vlně. Když je do hry inflow peněz, tak i hraním se dá vydělávat. Splinterlands byly oblíbený třeba na Filipínách, kde ti hráči nic neriskovali - karty si pronajali a prodávali odměny. Nebo pro někoho dělali za prachy Sholara a hráli cizí účty.
Kdyby kryptohry a trhy všeobecně fungovali na principu, že profituji jen OGs a big money, nikdo by třeba nekupoval bitcoin. Znám lidi co vydělali na bitcoinu těžký prachy (těžili je na vejšce v PC učebnách 😄). Prodávali je za 10tis (CZK)... Potom to pumpnulo na 50 tis a trhali si vlasy 😀
Kvalitní produkty a spekulace budou lidi kupovat stále. Ať to jsou bitcoiny, shitcoiny, nftčka, akcie, známky, angličáky. Jen je podle mě brzo hodnotit, jaký vliv mají blockchainové hry na gaming industry. Respektive zatím mají naprosto minoritní.