You are viewing a single comment's thread from:

RE: Krakonoš hraje Soulkeep

in #splinterlands4 days ago

Ta hra je úplně obyčejná tower defense gamesa. Není na ní nic originálního nebo objevného. Nejstarším hrám tohohle typu už táhne na padesátku.

Stavíš obranné budovy, které likvidují nájezdy protivníků. Ti mají různé schopnosti, rychlost a slabé či silné stránky, stejně jako mají tvoje obranné budovy různé druhy útoků. Jinak toho ve hře moc neuděláš, a ty hordy příšerek se chovají asi jako Rudá armáda za druhé světové. Prostě jdou vpřed, dokud je nepostřílíš. Nebo dokud tě nerozcupují.

Asi tak před dvaceti lety by to mohl být trhák, ale přijde mi, že tenhle typ her už je dávno za zenitem. Nevím, jestli by to @shandalar hrál, kdyby z toho nemohl vytřískat nějaké assety.

Sort:  

Já to zkouším jenom kvůli prachům. A ty z toho teda nemám. Tudíž po pár dnech zase odejdu.

Nehrál... moc to vlastně ani nehraju a většinu odehraje kámoš, kterého to baví
Zahrál bych si to možná, kdyby tam byla nějaká možnost kooperace nebo důmyslnější PvP.

Jinak mě ale TDčka dřív hodně bavily... hráli jsme téměř vše, co kdo udělal ve warcraft3 editoru. Tropical TD, element TD, Warhammer TD, Burbenongy. Já už celkově nic nehraju jen tak... pro zábavu.

Vlastně jednu věc 😃

Haha :)

Ještě dodám, že nejstarším TD hrám zdaleka na 50tku natáhne. Díval jsem se na ten wiki odkaz... a space invaders, nebo misile commander jsou TD hry, asi jako je tetris. Nejsou to td hry. Misile commandera hraje třeba John Connor v Terminátorovi 2. Nevím proč to wiki spojuje s TDčkama, osobně tam žádné spojitosti nevidím. Jsem zvědav, jestli se někomu ještě někdy povede přinést nový žánr videoher :)

Hry o kterých jsem psal, že jsem hrával, tak jsou staré třeba 20let. Oproti ním Soulkeep přinesli inovací dost. Je tam třeba 50 různých map. Ve všech ostatních TDčkách si klátil furt tu samou mapu dokola. V SK chodí náhodně vlny monster... V ostatních TD bylo vše nascriptovane od začátku dokonce. Hrál jsi to tedy furt dokola, dokud jsi nevěděl kdy přesně co chodí a přizpůsobil tomu strategii.
A teď to hlavní... je to web3.0 hra. Pro mne je to stejný milník, možná ještě větší, než přechod her z offline do online světa. Pointu o čem je web3.0 prostředí asi všichni chápeme. Acidio o tom včera napsal hezkej článek.

Podle mě musí být alfa a omega každé hry její zábavnost. Když ji nebudou hrát lidi pro zábavu, můžou ji někteří zkusit hrát pro peníze. Ať už to budou nějaké klasické MMORPG, kde napůl tajně prodáš nějaký item za fiat nebo krypto, nebo web3 hra. Pár procent bude úspěšných, u těch web3 her asi hlavně proto, že do toho včas nasypou dost peněz. Ti ostatní budou akorát frustrovaní.

My two cents :)

Zabavnost je nutná... souhlas. I v bearmarketu se musí hrát.

Hrát pro peníze... nevim jak je to teď, ale když jsem hrával onlinovky já, tak hry, které se snažili oficiálně zavádět monetizacni modely (třeba Diablo3), tak to fungovalo třeba první měsíc, než to zaplavili Číňané, roboti a hodnoty asetů spadli o 99%. To samé WOW, kde se obchodovalo neoficiálně a banovali za to účty. Když byl člověk fakt dobrej a grindoval 24/7 tak si mohl prodejem goldů videlat 30tis CZK, potom 20tis, 10... a donedávna byly farmící fabriky v Číně, kde to dělali lidé asi za 150$/měsíčně.

Další varianta bylo hrát kompetitivni hry na top úrovni (Starcraft, Dota) a odnášet si štědré odměny od sponzorů turnajů (dnes statisíce $$) a pro pár vyvolených noliferů to je regulérní práce. Třeba pro top 0.2% všech hráčů.

V principu ale nesouhlasím s tvrzením, že aby jsi bral tučné zisky v blockchain hrách, že tam musíš nalít nejvíce a nejdřív. Hráči, kteří jsou v tom jako jedni z prvních, tak zároveň podstupují největší riziko. A nejvic nevydelavaji hráči hraním, ale spekulacemi - ti kdo jsou v tom fakt deep velmi dobře chápou hodnotu jednotlivých asetů.
Kdo má dobré analytické schopnosti k tomu, tak vi přesně kdy naskočit a svést se na vlně. Když je do hry inflow peněz, tak i hraním se dá vydělávat. Splinterlands byly oblíbený třeba na Filipínách, kde ti hráči nic neriskovali - karty si pronajali a prodávali odměny. Nebo pro někoho dělali za prachy Sholara a hráli cizí účty.
Kdyby kryptohry a trhy všeobecně fungovali na principu, že profituji jen OGs a big money, nikdo by třeba nekupoval bitcoin. Znám lidi co vydělali na bitcoinu těžký prachy (těžili je na vejšce v PC učebnách 😄). Prodávali je za 10tis (CZK)... Potom to pumpnulo na 50 tis a trhali si vlasy 😀

Kvalitní produkty a spekulace budou lidi kupovat stále. Ať to jsou bitcoiny, shitcoiny, nftčka, akcie, známky, angličáky. Jen je podle mě brzo hodnotit, jaký vliv mají blockchainové hry na gaming industry. Respektive zatím mají naprosto minoritní.